Somatický koučink

Vaše tělo toho o vás ví mnohem víc, než si myslíte!

Somatický koučink pracuje se vším, co vás utváří. Se slovy, emocemi i tělesnými projevy!

Je považován za jeden z nejúčinnějších koučinkových směrů současnosti.

Ústa mohou lhát, rozum může lhát, srdce si ledasco nalhává, Vaše tělo však nikoli!

 

Název "somatický koučink" odkazuje k řeckému slovu "soma", v překladu "tělo". Na rozdíl od většiny ostatních metod osobnostního rozvoje totiž zohledňuje tento přístup také "řeč těla", tedy emoce, tělesné pocity, držení těla, mimiku atd. Zatímco tradiční koučink se zaměřuje primárně na to, co klient říká, somatický kouč si všímá také klientových tělesných signálů a snaží se jim porozumět.

Tělo se tak stává ohromným zdrojem informací o člověku a jeho životním příběhu. Informací, které za normálních okolností zůstávají většinou bez povšimnutí, protože jsme si odvykli svému tělu naslouchat. Zdá se nám, že vystačíme s tím, co si myslíme a co říkáme. K tomu, co pociťujeme a prožíváme, zůstáváme často slepí.

Somatický koučink vám opět otevře cestu k tomuto druhu zkušenosti a obohatí vás o množství poznatků, které by vám jinak zůstaly skryty. Ve světle tohoto nového poznání vám pak začnou docházet věci, které předtím nedávaly smysl, a začnete v sobě nacházet energii ke změnám, které vám před tím připadaly nereálné.

Somatický koučink představuje nejucelenější přístup mezi současnými metodami osobnostního rozvoje.
Že má smysl zohledňovat při koučinku také fyzickou stránku osobnosti, je logické už jen z toho prostého důvodu, že podle moderních výzkumů velká část mezilidské komunikace probíhá neverbálně, tedy beze slov. Zaměřovat se jen na slova, pojmy, interpretace, intelekt je prostě příliš zjednodušující.

Většina klasických terapeutických či koučinkových přístupů se zaměřuje primárně na svět myšlenek a slov. V nich se hledá klíč k člověku, k jeho osobnosti a životnímu příběhu. Somatický koučink se často dostane k jádru věci rychleji než klasický koučink a dokáže také efektivněji řídit proces změny.

Jak probíhá somatický koučink?


Kouč, který využívá somatických metod ve své práci, se nezaměřuje jen na to, co mu říkáte. Možná vám to bude znít divně, ale všímá si také toho, jaké máte držení těla, jaká gesta používáte, jak dýcháte atd. Somatický koučink totiž vychází z předpokladu, že celý váš dosavadní život zanechal určitý otisk (imprint) ve vašem těle.

Specifické projevy vašeho těla (markery) pak mohou zkušenému koučovi povědět mnohem víc než stovky vašich slov. Zároveň se kouč bude snažit, abyste i vy porozuměli významu těla, emocí a tělesných projevů na utváření vaší osobnosti. Změny, které následně během koučinku proběhnou, pak mají daleko trvalejší charakter, když se odehrávají nejen "v hlavě", ale také na rovině tělesných pocitů a emocí. Je to totiž jasný signál toho, že procházíte skutečně celostní proměnou, že se někam posouvá celá vaše osobnost. 

Co si do koučovacího procesu přinášíte VY?

Vaše téma, s kterým potřebujete pomoci nebo ho vyřešit.

Může se týkat čehokoli, různorodosti se meze nekladou:

  • potřebujete se rozhodnout mezi dvěma na první pohled stejně lákavými variantami
  • přešlapujete na místě a rádi byste dosáhli svých cílů
  • potřebujete změnu, ale nevíte jak a kde začít
  • pokulhává váš time management
  • potřebujete zapracovat na svém sebevědomí
  • jste bez energie a potřebujete nakopnout
  • týká se vaše téma osobní či pracovní oblasti
  • nedotahujete věci do konce a spoustu dalšího.
Stačí se odhodlat a ozvat se.
Cena 1 konzultace / 60 minut: 1 500 CZK

Více informací a objednávky:  + 420 734 645 906