Somatický koučink

Vaše tělo toho o vás ví mnohem víc, než si myslíte!

Somatický koučink pracuje se vším, co vás utváří. Se slovy, emocemi i tělesnými projevy!

Je považován za jeden z nejúčinnějších koučinkových směrů současnosti.

Ústa mohou lhát, rozum může lhát, srdce si ledasco nalhává, Vaše tělo však nikoli!

 

Název "somatický koučink" odkazuje k řeckému slovu "soma", v překladu "tělo". Na rozdíl od většiny ostatních metod osobnostního rozvoje totiž zohledňuje tělesné signály a projevy. Zatímco tradiční koučink se zaměřuje primárně na to, co klient říká, somatický kouč si všímá také klientových tělesných signálů a snaží se jim porozumět.

Tělo se tak stává ohromným zdrojem informací o člověku a jeho životním příběhu.

 

Informací, které za normálních okolností zůstávají většinou bez povšimnutí, protože jsme si odvykli svému tělu naslouchat. Zdá se nám, že vystačíme s tím, co si myslíme a co říkáme. K tomu, co pociťujeme a prožíváme, zůstáváme často slepí.

Začnou vám docházet věci, které předtím nedávaly smysl, a začnete v sobě nacházet energii ke změnám, které vám před tím připadaly nereálné.

Většina klasických terapeutických či koučinkových přístupů se zaměřuje primárně na svět myšlenek a slov. V nich se hledá klíč k člověku, k jeho osobnosti a životnímu příběhu.

 

Somatický koučink se často dostane k jádru věci rychleji než klasický koučink a dokáže také efektivněji řídit proces změny.

Jak probíhá somatický koučink?


Kouč, který využívá somatických metod ve své práci, se nezaměřuje jen na to, co mu říkáte. Možná vám to bude znít divně, ale všímá si také toho, jaké signály vysílá vaše tělo. Vychází z předpokladu, že celý váš dosavadní život zanechal určitý otisk (imprint) ve vašem těle a s ním dál pracuje.

Projevy vašeho těla mohou říct mnohem víc než stovky vašich slov. Zároveň se budu snažit, abyste i vy porozuměli významu těla, emocí a tělesných projevů na utváření vaší osobnosti. Změny, které následně během koučinku proběhnou, pak mají daleko trvalejší charakter, když se odehrávají nejen "v hlavě", ale také na rovině tělesných pocitů a emocí. Je to totiž jasný signál toho, že procházíte skutečně celostní proměnou, že se někam posouvá celá vaše osobnost. 

 

30 minutové setkání zdarma, můžete objednat vyplněním tohoto formuláře:

Těším se na začátku cesty Vaší cesty!

 

Mgr. Martina Marvanová

Somatická koučka, mentorka a lektorka

MÁM ZÁJEM O 30 MINUT S MARTINOU ZDARMA